Atrakcje turystyczne WrocławiaWrocław to jedno z najładniejszych miast w Polsce. Najbardziej znanymi miejscami są rynek, Ostrów Tumski oraz Hala Stulecia. Atrakcje turystyczne Wrocławia nie kończą się jednak na oglądaniu zabytków. Wrocław oferuje mieszkańcom i turystom także nowy aquapark (Wrocławski Park Wodny). Na przyjeżdżających czekają liczne hotele przygotowane z myślą o Euro 2012.

Pokazywany przy okazji wielu imprez masowych wrocławski rynek należy do jednych z największych w Polsce. Wiele osób z kraju i nie tylko przybywa do Wrocławia aby bawić się licznych barach i dyskotekach na samym rynku i wokół niego. Będąc w rynku warto odwiedzić dwa kościoły: garnizonowy (św. Elżbiety) i kościół św. Marii Magdaleny. Ich wieże to udostępnione turystom punkty widokowe. Z wysokiej wieży kościoła garnizonowego widać nie tylko cały Wrocław, ale dużą część Dolnego Śląska.

Inna atrakcja turystyczna Wrocławia to położony nad Odrą Ostrów Tumski, którego centralnym punktem jest wrocławska katedra. Katedra św. Jana to wspaniały zabytek architektury a także kolejny punkt widokowy – na wieżę katedry można wjechać windą. Okolice katedry zwiedzać można pieszo, a przy dobrej pogodzie warto też zobaczyć Wrocław z pokładu jednego z licznych statków wycieczkowych. Panorama Ostrowa Tumskiego to najczęściej fotografowany motyw w mieście. Tuż przy katedrze znajduje się ogród botaniczny. Jest on świetnym miejscem na wypoczynek, dla turystów zmęczonych zwiedzaniem, ale też chętnie odwiedzany przez uczestników zjazdów i konferencji, które organizowane są w okolicznych hotelach.

Ostrów Tumski - Wrocław

Ostrów Tumski we Wrocławiu.

Na przeciw Ostrowa Tumskiego znajduje się Muzeum Narodowe we Wrocławiu oraz Panorama Racławicka. W tej części Wrocławia znajdują się też liczne hotele zarówno turystyczne jak i biznesowe. To właśnie ich mieszkańcy mają najbliżej do najważniejszych zabytków w mieście.

Trzecia grupa atrakcji turystycznych jest we Wrocławiu skupiona wokół monumentalnej Hali Stulecia. Jest to oczywiście sama hala nazywana przez lata Halą Ludową, fontanna multimedialna, pergola, Park Szczytnicki i Ogród Japoński oraz Wrocławskie Zoo. Z okolic rynku i Ostrowa Tumskiego można do Hali Stulecia dojechać tramwajem, autobusem miejskim a nawet tramwajem wodnym (przystań znajduje się za zoo).

Wrocław oferuje przyjezdnym turystom i podróżującym służbowo wiele miejsc noclegowych o różnym standardzie. Z uwagi na atrakcyjność miasta odbywa się tu wiele spotkań biznesowych. Hotele we Wrocławiu – w większości nowe – oprócz samych pokoi wynajmują również sale konferencyjne i organizują spotkania biznesowe.

Wrocław to także raj dla fotoamatorów. Wszystkie najciekawsze atrakcje są dobrze wyeksponowane i widoczne. Zarówno rynek, obiekty na Ostrowie Tumskim i okolice Hali Stulecia to miejsca, w których zobaczyć można ludzi z aparatami. Są to też najpopularniejsze miejsca przez fotografów ślubnych.

Do Wrocławia łatwo dojechać i dolecieć co przyciąga wielu turystów. Nowy terminal lotniczy, wyremontowany na Euro 2012 dworzec kolejowy oraz dobre połączenia drogowe z Krakowem i Berlinem, coraz lepsze z Warszawą – to wszystko sprawia, że do Wrocławia łatwo jest dotrzeć. Niestety na razie kiepskie są drogi w kierunku Poznania i w stronę Sudetów.

Tagi: , , , , , , , , , , ,